home > Kalkulačky > Kalkulačka energetického příjmu a výdeje

Kalkulačka energetického příjmu a výdeje

Co je kalorická kalkulačka?

Kalorická kalkulačka je webová aplikace, která Vám pomáhá zjistit, kolik energie, cukrů, tuků a bílkovin přijímáte s potravinami, které jíte a pomůže Vám naplánovat Váš optimální vyvážený jídelníček. V aplikaci stačí najít a vyplnit množství potravin, které jste snědli, nebo které si plánujete zařadit do svého jídelníčku a kalorická kalkulačka Vám spočítá kolik energie, cukrů, tuků, bílkovin a cholesterolu tyto potraviny obsahují. Naše kalorická kalkulačka obsahuje také počet chlebových jednotek. Díky provázání s kalendářem a uživatelským účtem je možné si vést potravinový denník, nebo plánovat jídelníček na libovolný počet dní dopředu.
 

Pozor, kalorická kalkulačka je samostatná aplikace, která vyžaduje samostatné přihlášení.

Jak kalorickou kalkulačku použít?

1 /V kalendáři v okně co mám na talíři si kliknutím vyberte datum, pro které skládáte jídelníček.
2 /V okně kategorie vyberte kategorii, do které potravina, kterou chcete zařadit do jídelníčku, patří. V okně podkategorie se Vám zobrazí seznam podkategorií.
3 /V okně podkategorie vyberte podkategorii, do které potravina, kterou chcete zařadit do jídelníčku, patří. V okně potraviny se Vám zobrazí seznam potravin. (Hledanou potravinu můžete také najít zadáním názvu potraviny do okna hledání a kliknutím na tlačítko hledat.)
4 /V okně potraviny si vyberte potravinu, kterou chcete zařadit do jídelníčku, zvolte její množství (můžete zadat i výpočet např. 215/4 nebo 27+15). Zvolte, v kterou denní dobu chcete potravinu sníst a potvrďte tlačítkem sníst. Dávejte pozor, jaké množství potraviny zadáváte. Množství některých potravin je uvedeno v gramech, některé v ml, některé v porcích. Těžko odhadnutelné potraviny mají uvedeno množství obvyklé na jeden kus.
5 /Potraviny, které potvrdíte stisknutím tlačítka sníst se Vám zobrazí v okně co mám na talíři. Zde můžete opravit zadané množství vyplněním správného množství a potvrdit kliknutím na tlačítko upravit. Potraviny, které chcete z jídelníčku odstranit, můžete vymazat kliknutím na vymazat. V sumáři vidíte sečtené hodnoty energie, cukrů, tuků, bílkovin, chlebových jednotek a cholesterolu všech potravin.
6 /Pokud chcete vytvořit jídelníček na jiný den, postupujte znovu od bodu jedna.
7 /Pokud chcete zobrazit sestavený jídelníček pro tisk, zvolte v kalendáři požadované datum, nebo pod ním časové rozmezí a poté klikněte na tlačítko zobrazit jídelníček. Otevře se Vám nové okno, ze kterého můžete jídelníček vytisknout.