home > E-shop > Anální dilatátory, krémy > Dilatan plus (sada 2 ks)

Dilatan plus (sada 2 ks)

KategorieAnální dilatátory, krémy ZnačkaAAR s.r.o. Dostupnost skladem
690 Kč (570 Kč bez DPH)
Koupit

Anální kryotermální dilatátor, účinný u patologických stavů, jako jsou: zácpa, jizevnaté stenózy, u hypertonií, hemoroidů, fissur a u proktalgií. Délka 85 mm.

Návod k použití

Při KRYOTERAPII ochlaďte odpovídající dilatátor v chladničce nebo ho ponořte do ledové vody na 10 – 15 minut.

Při LÉČBĚ TEPLEM ponořte dilatátor do horké vody (ne více než 50°C) na 10 – 15 minut.

Působení CREMA DILATAN® je efektivní bez ohledu, zda došlo k vyprázdnění či nikoli. V případě spasmu, před zasunutím dilatátoru pomůže pro uvolnění svalů sfinkteru teplá sedací lázeň. Před použitím potřete dilatátor krémem či lubrikační mastí. Zasouvejte dilatátor velmi pomalu až po jeho bazi, vsedě na bidetu nebo vleže na posteli na zádech či na boku. Při sasouvání je důležité tlačit jako na stolici.

Ponechejte dilatátor 2 až 5 minut a potom pomalu vytáhněte ven. Se zasuntým dilatátorem se nedoporučuje sedět nebo chodit. Po hemoroidektomii se první měsíc má dilatace provádět 1 až 2x denně a druhý a třetí měsíc omezit počet dilatací na 3x týdně. Dilatace výrazně pomohou zmírnit pooperační průběh. V případě anální stenózy se doporučuje použití dilatátoru 1 až 2x denně po dobu několika měsíců. U ostatních onemocnění se doporučuje použití DILATAN®PLUS 2x denně do vymizení symptomů a poté ještě minimálně 1 měsíc.

Čistění přístroje

Anální dilatátory DILATAN®PLUS musí být po každém použití omyty horkou vodou a neutrálním mýdlem. Pokud je to nutné, ponechejte přístroj několik hodin v dezinfekčním roztoku.

Upozornění

  • Ukládejte mimo dosah dětí.
  • Přístroj nepoužívejte orálně.
  • Přístroj NESMÍ být používán více osobami.