home > Vše o nákupu > Nákupní řád

Nákupní řád

Uzavření kupní smlouvy

Nabídka zboží v rámci našeho internetového obchodu je prezentací námi nabízeného a prodávaného zboží. Sama o sobě není návrhem na uzavření kupní smlouvy. Návrhem na uzavření kupní smlouvy je až řádně vyplněná objednávka zákazníka (kupujícího). Smluvní vztah vzniká mezi zákazníkem a provozovatelem webu obchod.mte.cz, kterým je MTE spol. s r.o., Lékárna MEDICAL CENTER, Hybešova 43, 602 00 Brno, č.ú.: 43-4777990267/0100 KB, IČO: 41603371, DIČ: CZ41603371, Společnost je zapsána v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Brně oddíl C, vložka 2391. Tato společnost je od okamžiku přijetí objednávky jediným a výlučným subjektem zodpovědným za prodej a dodání zboží zákazníkovi.

Po přijetí Vaší objednávky Vám bude obratem odesláno e-mailem potvrzení o jejím přijetí. Toto potvrzení o přijetí Vaší objednávky je však pouze informativního charakteru a není akceptací (přijetím) Vašeho návrhu na uzavření kupní smlouvy.

Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky. Je-li smluvní stranou spotřebitel, řídí se vztahy, které neupravují tyto obchodní podmínky, občanským zákoníkem (č. 40/1964 Sb. v platném znění) a zákonem o ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb., v platném znění). Je-li smluvní stranou - kupujícím - podnikatel (osoba, která nakupuje výrobky či užívá služby za účelem svého podnikání s těmito výrobky nebo službami), řídí se vztahy, které neupravují tyto obchodní podmínky a které se vztahují na podnikatele, obchodním zákoníkem, č. 513/1991 Sb., v platném znění. Ceny v internetovém obchodě se mohou průběžně měnit. Uvedená cena zboží je platná v okamžiku odeslání objednávky.

Garance spokojenosti

U nás nekupujete zajíce v pytli - pokud nebudete se zbožím spokojeni, můžete ho bez udání důvodu vrátit do 14 dnů od převzetí zásilky nazpět a my vám vrátíme peníze nebo vyměníme zboží za jiné.

Internetový obchod obchod.mte.cz vám poskytuje v souladu s §53, odst. 7 občanského zákoníku ochrannou lhůtu 14 dní na vrácení zboží bez udání důvodu.

Od smlouvy můžete odstoupit tak, že nám tuto skutečnost oznámíte následujícími způsoby: elektronicky na emailovou adresu lekarna@mte.cz nebo písemně na adresu naší provozovny.

Při odstoupení je nutné uvést datum nákupu, jméno objednatele a předložit originál nebo kopii dokladu o koupi zboží.

Zboží zaslané zpět musí být v neporušeném stavu, nepoškozené, kompletní (vč. příslušenství a všech poskytnutých dokladů vč. dokladu o koupi) a nesmí jevit známky nošení.

V případě, že je zboží vráceno v jiném než neporušeném stavu, je zákazník povinen nahradit zejména náklady související s uvedením zboží do původního stavu a vzniklou škodu na zboží. Úhrada těchto nákladů a škody proběhne tak, že kupní cena, která je prodávajícím v případě odstoupení od smlouvy vrácena, je o tyto náklady a škodu odpovídajícím způsobem snížena.

Pokud jsou splněny všechny výše uvedené podmínky pro odstoupení od smlouvy, vrátíme vám již zaplacenou kupní cenu nebo její část, nejpozději do 30 dnů po vrácení zboží.

Zboží zaslané zpět formou dobírky nebude přijato.

Vrácení peněz: V případě vrácení zboží Vám budou peníze zaslány zpět inkasní složenkou. Pouze na Vaši žádost Vám budou peníze vráceny na bankovní účet. V tomto případě postupujeme takto: zašleme vám dobropis s poštovní dodejkou, kterou na České poště podepíšete a Česká pošta nám ji zašle zpět. Po jejím obdržení Vám poukážeme peníze na účet.

Pokud jste objednávku uhradili platební kartou, peníze vám budou vráceny zpět na platební kartu.

Recyklační poplatek

Recyklační poplatek je vždy zahrnut v ceně výrobku.

Způsoby platby

  • DOBÍRKA - nejběžněji používaná platební metoda. České poště uhradíte částku, která je uvedená ve vaší objednávce, a to v okamžiku doručení a převzetí zboží.
  • BANKOVNÍ PŘEVOD - platbu můžete uskutečnit předem bankovním převodem na náš účet. Po odeslání objednávky se zobrazí údaje potřebné pro převod peněz - částka, číslo našeho účtu, variabilní symbol. Tyto informace vám budou zároveň zaslány v potvrzení objednávky na váš email. Po provedení platby nám jsou peníze na účet připsány obvykle během 1-3 pracovních dní. Zboží odesíláme ihned po obdržení platby (pokud je skladem). Při převzetí zásilky od České pošty pak již nic neplatíte.

Informace o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů podle § 14 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele

Prodávající MTE spol. s.r.o., Hybešova 43, 602 00 Brno, IČ 41603371 informuje spotřebitele o tom, že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz.

Spotřebitel má právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb s výjimkou smluv uzavřených v oblasti zdravotních služeb poskytovaných pacientům zdravotnickými pracovníky za účelem poskytování zdravotní péče, včetně předepisování, vydávání a poskytování léčivých přípravků a zdravotnických prostředků.

Informace o zákonné povinnosti poplatníka dle zákona o EET § 25

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinnen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinnen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.