home > Vše o diabetes > Léčba diabetes > Aplikace inzulínu

Aplikace inzulínu

Inzulín lze aplikovat několika způsoby - injekčními stříkačkami s podkožní jehlou, inzulínovými pery a inzulínovými pumpami. Záleží na každém pacientovi, který způsob mu nejvíce vyhovuje.

Injekční stříkačky s podkožní jehlou

Na trhu jsou sterilní inzulínové stříkačky s již fixovanou podkožní jehlou a lékař Vám předepíše velikost stříkačky, která je vhodná pro co nejjednodušší dávkování inzulínu. Sestřička Vás naučí, jak a kam si inzulín píchat, jak a proč měnit místa vpichu.

Aplikátory inzulínu - inzulínová pera a jehly

Inzulínové pero je pohodlnější, příjemnější, rychlejší a hlavně jednodušší variantou aplikace inzulínu. Pacientům, kteří si aplikují inzulín častěji, může lékař inzulínové pero předepsat jednou za 3 roky. Naše společnost dodává pera řady NovoPen a HumaPen Ergo včetně jehel (NovoFine k NovoPenům, B-D MicroFine Plus k HumaPenům Ergo). NovoPeny jsou v různých provedeních - NovoPen 4 a 3 pro dospělé a NovoPen 3 Junior pro děti, dostupné v různých barevných provedeních.

Inzulínové pumpy

Inzulínová pumpa slouží k trvalému dodávání inzulínu do organizmu. Umožňuje tak podání inzulínu, které nejpřirozeněji napodobuje vylučování inzulínu slinivkou břišní. Inzulínová pumpa je určena výhradně pro diabetiky 1. typu, pro něž znamená obrovský přínos a zlepšení kvality života. Inzulínovou pumpu může předepsat pouze diabetolog na specializovaném pracovišti - v diabetologickém centru - se souhlasem revizního lékaře. V České republice je i s příslušenstvím plně hrazena ze zdravotního pojištění. Naše společnost nabízí jednoduchou pumpu DANA, která je zároveň nejmenší a nejlehčí.

Související produkty