Glykémie

Měření glykémie je dnes již mnohem jednodušší, rychlejší a mnohem méně bolestivé, než tomu bylo před lety. K samostatnému měření glykémie se používají glukometry. Výrobci je nabízejí v různých velikostech, tvarech a barvách.

Hlavní požadavky kladené na glukometry jsou spolehlivost, přesnost, rychlost, diskrétnost a především jednoduchost ovládání a snadná údržba. Přibývají i další požadavky, jako možnost připojení a stahování naměřených hodnot do počítače, větší paměť pro uchovávání naměřených hodnot, možnost odběru krve a měření z jiných míst než jen z prstu, rychlost měření pod 10 vteřin, apod. Společnost MTE má v nabídce glukometry Fora Diamond, do kterých prodává i testovací proužky.

Technicky skvěle vybavený glukometr Fora Diamond Mini se stává jedním z nejoblíbenějších modelů současnosti. Precizní, jednoduchý design a nadstandardní vybavení v podobě technologie Bluetooth a USB řadí Fora Diamond Mini do kategorie nejmodernějších high tech zařízení. Systém umožňuje Vašemu lékaři online sledování Vašeho zdravotního stavu. Glukometr Fora Diamond Mini se díky svým vlastnostem stal vítězem ve spotřebitelském testu iTest. Pro diabetiky typu 1 je plně hrazen ze zdravotního pojištění.

Pro starší pacienty je určen stylový glukometr Fora Diamond Prima. Je vybaven čitelným displejem a celou řadou praktických funkcí jako jsou například bezpečné vysunutí proužku, osvětlení portu pro zavedení proužku a mnohé další. Proužky do tohoto glukometru jsou stejné, jako do glukometru Fora Diamond Mini.

Testovací proužky jsou také hrazeny ze zdravotního pojištění, ale ne všem diabetikům stejně. Záleží na způsobu Vaší léčby (tabletky, inzulín - na počtu dávek inzulínu denně, apod.). Může se tedy stát, že si proužky budete muset dokoupit. Dostanete je v lékárnách, prodejnách zdravotnických potřeb nebo za zvýhodněnou cenu přímo u nás v MTE (objednávky telefonicky, písemně, faxem či mailem).